A A A
XX sesja Rady Miejskiej

27 sierpnia odbyła w trybie zdalnym XX Sesja Zwyczajna Rady Miejskiej w Słomnikach.

XIX Sesja RM

Najważniejszym punktem zdalnej XIX Sesji Zwyczajnej Rady Miejskiej w Słomnikach było jednogłośne udzielenie wotum zaufania dla Burmistrza Gminy Słomniki oraz przyjęcie „Raportu o stanie Gminy Słomniki za rok 2019”.

XVIII sesja

XVIII sesja zwyczajna, która odbyła się 28 maja br. była drugą przeprowadzoną metodą zdalną.

30 lat samorządu

Dziś przypada 30. rocznica pierwszych w pełni wolnych wyborów w powojennej Polsce – wyborów do samorządu terytorialnego. 27 maja to także Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji przypominamy wszystkich wybranych przez Państwa włodarzy Gminy Słomniki oraz przewodniczących rady miejskiej pełniących swe funkcje w latach 1990–2020.

Święto konstytucji

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja z powodu stanu epidemii były bardzo skromnie: jak co roku podczas oficjalnych obchodów była Msza św. za Ojczyznę i złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu na Rynku. Przeżywaliśmy to Święto w wymiarze duchowym, ale także w wymiarze symbolicznym – wywieszając flagi na naszych domach. Dziękujemy za liczny udział w akcji ##białoczerwonaGminaSłomniki,dostaliśmy od Państwa wiele pięknych zdjęć Waszych domów udekorowanych flagami Polski. Znajdą się one w najnowszym Głosie Słomnik i w galerii zdjęć.

Zobacz galerię zdjęć TUTAJ